Jetonlu Turnike

Kullanımı

Jetonlu Turnike Darbe dayanımı yüksek 304 Kalite Paslanmaz Çelik olması sebebi ile uzun ömürlü olup her türlü ortam şartına ve korozyona karşı dayanımı yüksek Mekanizma alanında bulunan Özel Darbe Sönümleme Sistemi’nde kullanım için kolaylık sağlayarak yumuşak bir dönüş sağlar ve özelliği uzun ömürlü olarak kullanılabilir Kollar:  Standart 32mm uzunluğunda kromdur. Acil Durum:  Enerji kesilme durumu (yangın, panik vb. Gibi) acil durumlarda kollar serbest olarak geçişi sağlar ve bazı modellerde kollar düşerek tam serbest geçiş sağlar  Kapak ve gövde üzeri her türlü logo ve görsel kullanıma uygundur. Özel dekoratif paslanmaz araçlar ile şık çözümler sunmakta. Tamamen yerli üretim olup 10 yıl yedek parça ve 2 yıl tam garantilidir.

Kullanımı Alanları

Jetonlu Turnike kullanım Alanları şöyledir Tren, metro, metrobüs İstasyonları, İskele girişleri, ticaret merkezleri, Endüstriyel tesis gibi Wc Kampüs kapılarında, Stadyumlar, okullar, kamu kurumları, Özel imalathane, fabrika, tesis, sosyal alanlardır

Uyumluluk

Jetonlu Turnike sistemini Jeton ünitesi ,bozuk para ünitesi, barkot okuyucu, yüz tanıma cihazları, parmak izi okuyucular, kart okuyucular, şifreli cihazlar, uzaktan kumanda ünitesi, buton, hareket algılayıcı ve sensör gibi araçlar ile entegrasyonunun yapılarak da takip ve güvenlik amaçlı tam uyumlu olarak kullanabilirsiniz

Jetonlu Turnike Özellikleri

Jetonlu Turnike Para & Jeton Kanalı : Üzerinde bulunan jeton veya para tanımlı ( 1TL ) olarak iki farklı opsiyonlu olarak üretilmektedir. Opsiyon olarak 2TL ile tek kişi geçmesi istenmesi durumunda ilave devre seçeneği ile yapılabilmektedir. Standart olarak SAĞ el atımlı üretilmektedir. Siparişe özel SOL el atımlı da yapılabilmektedir.
Mekanizma: Darbe dayanımı yüksek olup, Mekanik üzerinde kullanılan bütün parçalar bilgisayar kontrollü tam otomatik CNC ve Lazer Kesim Makinaları kullanılarak işlenmiştir. Kilitleme, Kaçak Geçiş AISI 304 Kalite Paslanmaz Çelik olup, sökülüp takılabilme özelliğinden dolayı ihtiyaç halinde ayrı ayrı olarak değiştirilebilme imkânı sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde üretim avantajının yanında hızlı teknik hizmet ve hızlı çözüm imkânı sağlamaktadır. Mekanik üzerinde kullanılan kam yapraklarının tümü Çelik olması sebebi ile uzun ömürlü olup, ortam etkileşimlerine ve korozyona karşı dayanımı yüksektir. Mekanizma üzerinde kullanılan Özel Darbe Sönümleme Sistemi sayesinde kullanıcı için geçiş rahatlığı ve bu yumuşaklık sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlanmaktadır. Mekanizma üzerinde ayrıca kaçak geçişleri engelleyici ve tek geçiş imkânı sunan kam sistemi mevcuttur.
Ana gövde: AISI 304 kalite paslanmaz çelik olup, 4N satineli yüzeye sahiptir.
Kollar: Standart 32mm kalınlığında alüminyum ve eloksallı yüzeye sahiptir.
Kol Göbeği: Darbeye dayanımı yüksek özel alaşımlı malzemeden enjeksiyon baskı alınarak üretilmiştir.
Elektronik Kontrol Kart ve Çalışma Voltajı: Elektronik kontrol devresi yüzey montaj teknolojisi ( SMD ) olarak üretilmiştir, kontrol girişleri kuru kontaktır ( NO ). Opsiyon olarak CMOS, TTL ve 5 – 24VDC giriş yapılabilmektedir. Kart üzerinde geçiş yönleri serbest ya da kontrollü olarak ayarlanabilir. Sistemin çalışması için gereken enerji Swich Mode Power Suppley kullanılarak 24VDC 1,1A sağlanmaktadır, giriş 110VAC-240VAC 50/60Hz. Şehir şebeke gerilimidir. Çalışma ısısı -10°C ile +50°C arasındadır, çok soğuk ortamlar için opsiyonel olarak ısıtıcı takılabilmektedir. Geçiş onayı durumunda sesli uyarı verebilmektedir.
Sensor: Sensör olarak indüktif sensör kullanılmaktadır, her türlü ortamda ( toz, nem vs. gibi ) durumlarda dayanımı ve performansı yüksek olup, ürün kalitesini arttırmaktadır.
Kilitleme: Dayanımı ve çalışma performansı yüksek özel selenoidler kullanılmıştır. Kilitleme 304 kalite paslanmaz çelikten üretilen tırnaklar ile yapılmaktadır.
Acil Durum: Enerji kesilme durumunda kollar serbest geçişe izin vermektedir. Ayrıca kart üzerinde acil durum girişi bulunmaktadır NC olan bu durum herhangi bir dış ( yangın, panik vb. gibi ) tüm paneller ile basit olarak bağlantıya uyumludur. Bu tip cihazlardan gelebilecek kontak veya kablo bağlantısı kesilmesi durumunda turnike otomatik olarak serbest geçişe izin vermektedir.
Uygulama Alanları: Oyun Merkezleri, Sinemalar, WC ve ücretli geçişlerin genelinde kullanılabilir.
Güvenlik Seviyesi: Caydırıcı