biletli otopark sistemi

biletli otopark sistemi

biletli otopark sistemi  çalışması araç otoparka giriş noktasında bulunan bariyerin önüne geldiğinde solunda kalan bilet verme makinesindeki butona basarak biletini alır, bariyer açılır ve müşteri içeri girişi sağlanır. Araç çıkış yapacağı zaman çıkış noktasına gelir kapalı olan bariyerin önünde durur. Solundaki güvenlik mobasında görevli olan kişiye biletini verir. Görevli bileti barkod okuyucu ile okutur. Sistem bilgisayarındaki yazılımla müşterinin ödeyeceği ücret çıkar. Görevli ödemeyi alır ve ödeme alındı butonuna basarak çıkış bariyerini otomatik olarak açar ve müşteri çıkışı sağlanır. biletli otopark sistemi de Girişte bir adet bilet verme makinesi, çıkışta bir adet bariyer ve bilet yutma makinesi (Merkezi ödemeli sistem)
Araç otoparka giriş noktasında bulunan bariyerin önüne geldiğinde solunda kalan bilet verme makinesindeki butona basarak biletini alır, bariyer açılır ve müşteri içeri girişi sağlanır.

Araç çıkış yapacağı zaman ödeme noktasındaki görevli kişiye (ödeme noktası bir bina içerisinde farklı bir noktada olabilir) biletini verir. Görevli bileti okutur ve ekranda ücreti çıkar. Ödeme alındıktan sonra bu bilete 10 dakika süreli (değişken) müşterinin dışarı çıkması için süre tanınır ve bilet müşteriye geri verilir. Müşteri aracını alır çıkış noktası üzerindeki bariyerin önünde durur ve sol tarafında kalan bilet yutma makinesine biletini sokarak yutturur ve bariyer açılır. Daha sonra müşteri çıkışını yapar ve bariyer tekrar geri kapanır.

 

Kullanımı Alanları

mobil otopark sistemi kullanım alanları  park alanları, ücretli otoparklar, ücretsiz otoparklar, site otoparkları, şehir içi kara yolları, şehirler arası kara yolları, özel park alanları, hafriyat alanları, Mobil Olarak Gezici Araçlarda Otoyol ve Otobanlarda Araç Tartım Kantarlarında  Hastane Kamu Binası Gibi Alanlarda Asgari bölge girişleri, Sınır Karakollarında Gümrük Girişlerinde ve Güvenlikli Geçişin Yapılması Gereken Birçok Noktada Kullanılabilir. özel mülk,

Uyumluluk

Siteler İçin Plaka Tanıma Sistemi Ücretli Otoparklar İçin Plaka Tanıma Sistemleri Mobil Plaka Okuma Sistemleri Otoyol / Otoban Plaka Tanıma Sistemi  ile entegrasyonu yapılarak tam uyumlu olarak kullanabilirsiniz

Biletli Otopark Sistemi Sistem Özellikleri

– Karton, sürekli form şeklinde ortalama 5000 bilet hazneli

– PC ile online çalışma özelliği

– Abone kart okuyucu ile abonelik tanımlayabilme

-Endüstriyel termal yazıcı (Bakım Gerektirmez)

– Araç var iken bilet verir, araç yok iken bilet vermez

– Butona basılıp bilet alındığında bariyeri açma, eğer bilet alınmadıysa bariyer açılmaz

– Bilet azaldı sensörü ile PC üzerinden uyarı

– Bilet bitt isensörü ile PC üzerinden uyarı

– Sürekli form şeklindeki bilet yapısı sayesinde kolay bilet haznesi doldurabilme

Termal Yazıcı Özellikleri

çözünürlük

203 dpi

baskı hızı

> 180 mm/s

kâğıt genişliği

20 mm – 54 mm

kâğıt ağırlığı

80 g/m² – 180 g/m²

arayüz

RS232 + USB

kesici ömrü

> 1.000.000 kesim

elektronik ömür

> 400.000 saat

barkodlar

UPC-A, UPC-E, EAN13, EAN8, CODE39, ITF, CODABAR, CODE93, CODE128, CODE32 (KPM 150 H ek olarak 2 boyutlu: PDF417, DATAMATRIX, AZTEC )

sensörler

bilet var/yok, siyah alan, bilet ayırıcı boşlu